Rozkładany stół do małego salonu – na jaki model warto się zdecydować?

Estetyczne i funkcjonalne urządzenie pomieszczeń z małym metrażem nie zawsze jest łatwym zadaniem. Dotyczy to również salonu, zwłaszcza gdy jest on otwarty na kuchnię. W takim przypadku jednym z jego najważniejszych elementów będzie stół, przy którym rodzina może spożywać posiłki lub spotykać się przy kubku parującej kawy. Jeśli właśnie zastanawiasz się, jaki rozkładany stół do małego salonu wybrać, mamy dla ciebie garść cennych inspiracji.

Okrągły czy prostokątny – jak rozkładany stół wybrać do małego salonu?

To jedno z najważniejszych pytań, na jakie muszą odpowiedzieć sobie właściciele domów i mieszkań z salonem o niewielkim metrażu. Jak się jednak okazuje, oba rozwiązania cieszą się sporą popularnością. Nic dziwnego, bowiem posiadają one cały szereg wymiernych atutów. Podejmując ostateczną decyzję w tym zakresie, warto uwzględnić m.in. liczbę członków rodziny, którzy będą zasiadać przy zakupionym meblu. W niewielkich rodzinach idealnie sprawdzi się okrągły rozkładany stół, wprowadzający do wnętrza wrażenie lekkości. Takie stoły nie zajmują dużo miejsca i doskonale wpisują się niemalże w każdą aranżację wnętrz.

Większe rodziny powinny z kolei postawić na stoły prostokątne, przy których zasiąść może nieco więcej osób. Takie modele pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń. W przeciwieństwie do stołów okrągłych, można je ustawić przy ścianie lub we wnęce. Oba modele można również rozłożyć, zwiększając tym samym ich funkcjonalność. Warto pamiętać jednak o ostrych kantach w prostokątnych modelach, co powinny mieć na uwadze przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi.

Rozkładany stół w niewielkiej przestrzeni

Niewielkich rozmiarów rozkładane stoły to idealna propozycja dla osób, które na co dzień mogą wykorzystywać jedynie mały blat, potrzebując niekiedy również jego większej powierzchni użytkowej. Na współczesnym rynku dostępne są bowiem modele, dzięki którym można powiększyć go nawet dwukrotnie, jeśli zajdzie taka potrzeba. To stwarza doskonałe miejsce do wspólnego ucztowania z dalszą rodziną czy grupą znajomych.

Zanim jednak wymarzony model znajdzie się w naszym salonie, warto dokładnie przemyśleć jego ustawienie. Aby to zrobić, konieczne staje się wydzielenie w pomieszczeniu strefy jadalnej. Jeśli postawimy na prostokątny stół, idealnym miejsce może okazać się wnęka, dzięki której maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń. Stół rozkładany okrągły powinien być z kolei ustawiony w centrum pomieszczenia lub też przy narożniku. W ten sposób w salonie stworzy się klimatyczny kącik, w którym można nie tylko spożywać posiłki, ale również delektować się kawą czy herbatą lub po prostu odpoczywać po ciężkim dniu.

Aby jednak móc cieszyć się estetyką i funkcjonalnością mebla, warto postawić wyłącznie na produkty wysokiej jakości. Będą one wytrzymałe i trwałe, a także znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Dobry rozkładany stół powinien wyglądać estetycznie, nawet pomimo upływu lat, co warto mieć na uwadze stawiając na modele, które nie tylko cieszą oko, ale również zachwycają precyzją i stylem wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − dziewięć =