Jak prawidłowo dobrać kształt brwi do reszty twarzy?

Dopasowanie kształtu brwi do twarzy to jeden z kluczowych elementów efektownego makijażu permanentnego. Brwi są nie tylko estetyczną ozdobą oczu – wpływają one na ogólne proporcje twarzy oraz na postrzeganie charakteru danej osoby. Dlatego tak ważne jest, by dobierać ich kształt indywidualnie dla każdej Klientki.

Geometria brwi – w jaki sposób wyznaczyć idealny kształt?

Przy wyznaczaniu kształtu brwi dobrą praktyką jest kierowanie się geometrią brwi. Polega ona na wyznaczaniu linii względem określonych punktów twarzy Klientki. Pierwszą linię prowadzimy od skrzydełka nosa do wewnętrznego kącika oka – na niej będzie znajdował się początek brwi. Kolejna linia, poprowadzona od skrzydełka nosa i przechodząca przez źrenicę, będzie wyznaczała górne załamanie łuku brwiowego. Natomiast koniec brwi będzie znajdował się na linii przechodzącej przez zewnętrzny kącik oka oraz płatek nosa.

Dzięki geometrii brwi możliwe jest indywidualne dopasowanie kształtu brwi do twarzy, a także wyrównanie asymetrii łuków brwiowych.

Dopasowanie brwi do kształtu twarzy

Idealnie dopasowane łuki brwiowe nie tylko estetycznie się prezentują, ale również podkreślają proporcje twarzy i jej charakter. Przyjęło się, że kształt brwi dobieramy na zasadzie kontrastu – w ten sposób możemy optycznie wyszczuplić bardziej okrągłą twarz lub sprawić, by buzia w kształcie trójkąta wydawała się bardziej pełna.

Kształt brwi dla owalnej twarzy

Klientkom o twarzy owalnej najlepiej będą pasowały brwi o delikatnie łukowatym, delikatnym kształcie. Powinny być one stosunkowo długie, co optycznie wysmukli twarz. Lepiej unikać zaostrzonych czy zbyt cienkich brwi, które mogą zniekształcić proporcje.

Brwi do okrągłej twarzy

Często pada pytanie, jaki kształt brwi do okrągłej twarzy będzie najlepszy. W przypadku Klientek o tego typu buzi szczególnie ważne jest by optycznie wyszczuplić twarz i zaostrzyć jej rysy. Dlatego warto postawić na brwi o wydłużonym łuku, nachylone w kierunku skroni. Unikajmy zaokrąglania górnej lub dolnej linii brwi – może to dodatkowo podkreślić krągłość twarzy. Lepiej sprawdzi się delikatnie zaostrzony kształt.

Jaki kształt brwi dla twarzy trójkątnej?

U posiadaczek trójkątnych rysów twarzy najlepiej zaprezentują się brwi w kształcie delikatnego półkola, lekko zaokrąglone i o średniej grubości. W ten sposób sprawimy, że twarz Klientki wyda się pełniejsza. Uważajmy jednak, by brwi nie były zbytnio nachylone w dół lub zbyt cienkie, gdyż może to zaburzyć proporcje twarzy.

Kształt brwi do kwadratowej twarzy

W przypadku twarzy kwadratowej brwi powinny zmiękczyć jej kąty oraz złagodzić rysy. W tym celu najlepiej stworzyć długie, delikatne łuki o załamaniu lekko przesuniętym w kierunku wewnętrznego kącika oka. Zdecydowanie unikajmy prostych, ostrych kształtów oraz zbyt grubych brwi, które mogą uwydatnij kwadratowy kształt twarzy.

Dopasowanie brwi do twarzy Klientki nie musi być trudne! Kierowanie się powyższymi zasadami sprawi, że kształt łuków brwiowych pięknie wpłynie na proporcje twarzy i będzie idealnym dopełnieniem całego makijażu permanentnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =